Narty w Czechach

Przewodnik narciarski: Czechy

Wyciągi narciarskie:

 • 6
 • 217
 • 33
 • 3
 • 3
 • 2

Udogodnienia:

 • 17

Trasy narciarskie:

 łatwe  średnie  trudne
215.6 km 103.3 km 86.2 km 26.1 km

Karnety:

DorośliDzieci:
1 dzień9 - 28   €7 - 19   €
6 dni45 - 128   €29 - 98   €
Dodatkowe informacje: sezon narciarski: grudzień - marzec
 • początkujący:
 • średniozaawansowani:
 • zaawansowani:
 • snowboarding:
 • narty biegowe:
 • rozrywka:

Narty w Czechach

Czechy słyną ze wspaniale ukształtowanego terenu górskiego. Poza przyrodą, która jest idealna na piesze i rowerowe wycieczki, godne uwagi i zobaczenia są czeskie miasta. Miłośnikom sportów zimowych Republika Czeska oferuje świetnie wyposażone ośrodki górskie z doskonałymi trasami zjazdowymi, biegowymi, bobslejowymi i zapleczem technicznym. W wielu z nich organizowane są prestiżowe imprezy sportowe (Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Harrachovie, Złota Narta w miejscowości Nové Město na Morawach). Infrastrukturę górskich ośrodków uzupełniają szkoły nauki jazdy na nartach i snowbordzie, wypożyczalnie i przechowalnie sprzętu.

 • Regiony


  Góry Izerskie
  Góry leżą na terenie Czech i Polski. Tworzy je szereg grzbietów górskich o przebiegu północny zachód – południowy wschód. Góry Izerskie są niezbyt wysokie i mają łagodne wierzchołki, co sprawia, że są to bardzo dobre tereny dla uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej i narciarskiej. Narciarstwo w Górach Izerskich stanowi kluczową rolę. Bogata sieć tras biegowych, wiele ośrodków narciarstwa zjazdowego, rozbudowane zaplecze wypożyczalni sprzętu narciarskiego, szkół nauki jazdy na nartach – sprawiają, że region ten w niczym nie ustępuje siostrzanym Karkonoszom.

  Karkonosze i Góry Orlickie
  Czeskie Karkonosze zajmują około 2/3 całego obszaru Karkonoszy. Wybór ośrodków narciarskich w czeskich Karkonoszach jest bardzo bogaty pod względem ich wielkości, jak również różnorodności terenu. Przeważającą formą zimowych sportów jest tu narciarstwo, zarówno zjazdowe, snowboarding, jak i biegowe. Narciarze biegowi korzystają głównie z przygotowanych szlaków w arealach, jak i z grzbietów i płaskowyżów górskich z pięknymi widokami na okolice. Rejon Gór Orlickich jest rajem dla zwolenników turystyki pieszej, turystów rowerowych, narciarzy biegowych i zjazdowych. Nie ma tu olbrzymich kompleksów hotelowych ani dużych aglomeracji mijeskich. Przeważają niewielkie hotele i prywatne pensjonaty.

  Szumawa
  Nazywana bywa zielonym dachem Europy. Jest to rozległe, gęsto zalesione pasmo górskie wzdłuż południowo-wschodniej granicy Republiki Czeskiej z Niemcami i Austrią. Od 1993 r. tutejsze torfowiska, jeziora polodowcowe i pozostałości starożytnych puszcz zostały objęte ochroną, a region stał się parkiem narodowym. Mimo dziewiczej natury znajdują się tutaj ośrodki sportowe zimowe i letnie. Znajduje się tutaj również wiele zabytków architektury ludowej.

  Jeseniki, Beskidy i Javorniki
  Region Moraw Północnych, na terenie których znajdują się pasma, obfituje w nietkniętą przyrodę, zachęcając tysiące przyjezdnych do aktywnego spędzania czasu. Pasma Jesiników i Beskidów ze swoimi ośrodkami górskimi, przytulnymi hotelami, schroniskami i terenami do uprawiania narciarstwa zjazdowego lub biegowego, są idealnym celem dla turystów. Jesioniki mają doskonałe warunki śnieżne, albowiem śnieg leży tutaj aż do maja.

 • Narciarstwo zjazdowe


  Narty dla początkujących:
  Znakomite warunki dla początkujących – dużo szkół narciarskich i snowboardowych, wykwalifikowana kadra instruktorów, duży wybór tras.

  Narty dla średniozaawansowanych:
  We wszystkich ośrodkach narciarskich trasy dla średniozaawansowanych są przeważającej większości w stosunku do pozostałych typów tras. Duży wybór i różnorodność, odpowiednie dla różnych poziomów zaawansowania i doświadczenia narciarzy.

  Narty dla zaawansowanych:
  Tras dla doświadczonych i zaawansowanych narciarzy jest stosunkowo niewiele. Jednakże te, które są, spełniają oczekiwania nawet bardziej wymagających narciarzy.

 • Snowboard i Freeskiing


  Freeride:
  Większość ośrodków ma także ofertę dla snowboardzistów. Jazda po trasach freeridowych lub w głębokim śniegu możliwa jest jedynie w Špindlerův Mlýn.

  Freestyle:
  Liczne są również snowparki, w większości budowane sezonowo, które jednak pozwalają na wykonywanie podstawowych akrobacji i tricków.

  Snowboarding dla początkujących:
  Lokalne szkółki narciarskie w poszczególnych ośrodkach oferują możliwość nauki jazdy na snowboardzie dla różnych grup wiekowych. Większość ośrodków ma również karnety, które w cenie mają i naukę jazdy i wypożyczenie sprzętu sportowego.

 • Narciarstwo biegowe


  Trasy:
  Amatorzy tej dyscypliny sportu, będą na pewno zadowoleni. Panują tu bardzo dobre warunki narciarskie dla biegaczy. Niemal w każdym ośrodku znajdują się bardzo dobrze utrzymane wielokilometrowe pętle i trasy biegowe.

  Biegówki dla początkujących:
  Wiele odcinków przystosowanych dla początkujących biegaczy. Liczne są także szkoły narciarstwa biegowego.

 • Informacje dodatkowe


  • W niektórych ośrodkach można jeździć także poza wyznaczonymi trasami, jednak należy zawsze się upewnić, czy regulamin ośrodka na to zezwala lub czy nie wymaga obecności instruktora.
  • Niektóre ośrodki mają w swojej ofercie zorganizowane wypady na nocne zjazdy, odbywają się tu także zawody pucharu świata w narciarstwie alpejskim, skokach narciarskich oraz liczne festiwale folklorystyczne.

Czechy - prognoza pogody

 • Częściowe zachmurzenie
  24°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  scattered clouds%
  wilgotność:
  58%
  widoczność:
  10000 km
  ciśnienie:
  1017hPa
  wiatr:
  68°   9 km/h
  wsch. słońca:
  04:52
  zach. słońca:
  21:15
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.17°C max.31°C
  opady:
  0.8 mm
  wiatr:
  286°   18 km/h
  wsch. słońca:
  04:53
  zach. słońca:
  21:15
 • Pochmurno
  min.16°C max.23°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  286°   15 km/h
  wsch. słońca:
  04:53
  zach. słońca:
  21:16
 • Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
  min.15°C max.23°C
  opady:
  0.53 mm
  wiatr:
  331°   13 km/h
  wsch. słońca:
  04:53
  zach. słońca:
  21:16
 • Pochmurno
  min.14°C max.25°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  355°   8 km/h
  wsch. słońca:
  04:54
  zach. słońca:
  21:16

klimat w Czechy

Czechy - kiedy na wakacje?

 • Na pogodę sprzyjającą wypoczynkowi w Czechach możemy liczyć od połowy maja do końca września. Należy jednak pamiętać, że - tak jak w Polsce - lipiec bywa deszczowy.
 • Temperatury powyżej 20 ºC utrzymują się od maja do września w rejonie Brna i od czerwca do sierpnia w okolicach Pragi.
 • Zimą warunki pogodowe sprzyjają narciarstwu i innym sportom zimowym.

Czechy leżą w strefie klimatu kontynentalnego umiarkowanego, który charakteryzuje się czterema porami roku. Na zróżnicowanie pogody wpływa przede wszystkim wysokość n.p.m., a objawia się to przede wszystkim opadami wyższymi na wyżynach niż na nizinach. Na zwiedzanie kraju najlepiej wybrać wiosnę. Jest ona najczęściej słoneczna i przyjemna, a deszcze są raczej przelotne. Lata bywają bardzo ciepłe, ale również deszczowe. Zimy w Czechach są zazwyczaj śnieżne i mroźne, zwłaszcza w górach, gdzie można uprawiać narciarstwo i inne sporty zimowe.

Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
-3,-2,0,2,7,10,12,11,8,4,0,-1,1,3,7,12,18,20,22,22,18,12,5,2,-1.0,.5,3.5,7.0,12.5,15.0,17.0,16.5,13.0,8.0,2.5,.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
234687885422
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomićwtyczkę Adobe Flash.
20,18,31,35,58,68,67,63,41,31,28,23,88,81,80,71,67,71,73,69,79,83,88,87
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
221923181618221416192024
Powered by: